پایان نشست مجمع جهانی پارلمانی پیرامون توسعه پایدار در اندونزی/ تاکید بر مشارکت موثر پارلمان ها

پایان نشست مجمع جهانی پارلمانی پیرامون توسعه پایدار در اندونزی/ تاکید بر مشارکت موثر پارلمان ها

شرکت کنندگان در این نشست که عصر پنجشنبه پایان یافت در بیانیه ای ضمن تاکید بر ضرورت مشارکت مستمر و مؤثر پارلمان ها در فرایند دستیابی به اهداف توسعه پایدار از طریق تقنین قوانین مناسب و تخصیص بودجه مکفی، تلاش پارلمان ها را ضامن اقدامات دولت ها برای تحقق اهداف توسعه پایدار دانستند.
‘جمالی نوبندگانی’ و ‘جلال محمودزاده’ اعضای هیات رئیسه کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی و کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی هیات پارلمانی ایران را در این اجلاس تشکیل می دادند.
شرکت کنندگان در نشست علاوه بر سخنرانی پیرامون موضوع توسعه پایدار و اقدامات کشورشان در راه دستیابی به اهداف توسعه پایدار، در مورد سه محور ‘ترویج توسعه همه جانبه و برابر’، ‘پایان دادن به خشونت، مراقبت از صلح’ و ‘اهداف توسعه پایدار و شرایط اقلیمی’ به گفت وگو و تبادل نظر پرداختند.
در این نشست دو روزه رؤسا و نمایندگان مجالس ۴۹ کشور جهان و ۲۰ سازمان غیردولتی حضور داشتند.
هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران علاوه بر حضور فعال در جلسات مختلف نشست، در حاشیه آن با رئیس و نایب رئیس مجلس نمایندگان اندونزی، نواب رئیس مجالس الجزایر و بولیوی و هیات های پارلمانی کشورهای قطر، لبنان، سوریه، امارات متحده عربی، اردن، ترکیه، بلاروس، بنگلادش، نپال، بوتان، کویت ، اوگاندا و سورینام دیدار و پیرامون گسترش مناسبات پارلمانی، هماهنگی در مجامع بین المللی و سایر مسائل مورد علاقه مشترک، گفت وگو کردند.

 

منبع:ایرنا

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی