تکان ضعیف بازار خودرو

تکان ضعیف بازار خودرو

7395_473-qprاز بازار خودرو کشور خبر می‌رسد که خرید و فروش اندکی رونق گرفته، هر چند هنوز هم واژه «رکود» برازنده این بازار است.

به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت، یخ بازار کمی آب شده و قیمت برخی خودروها نیز تغییراتی جزئی داشته است، اما بازار هنوز هم آن طور که باید، جان نگرفته و سایه رکود بر سر آن سنگینی می‌کند.

گویا مشتریان هنوز هم در انتظار کاهش قیمت خودرو هستند، آن هم در شرایطی که هیچ کدام از خودروسازان و مقامات مسوول، وعده‌ای در این زمینه نداده‌اند.

در مورد بازار خودروهای وارداتی نیز اگرچه با افت و خیزی محدود در این هفته روبه‌رو بوده‌ایم، اما در این بازار نیز چندان خبری از خرید و فروش نیست. در بین خودروهای داخلی، هم‌اکنون هیوندایی سوناتا قیمتی برابر با ۱۳۰ میلیون تومان دارد که این موضوع از افت یک میلیون تومانی آن حکایت می‌کند. سوناتا در هفته‌های پیش نیز افت قیمت را تجربه کرده بود. با این حال؛ اما هیوندایی آزرا در قیمت ۱۹۵‌میلیون تومان خود ثابت مانده و تغییری نکرده است. از سوی دیگر هیوندایی IX55 قیمتی برابر با ۲۱۸ میلیون تومان دارد که از رشد یک میلیون تومانی آن حکایت می‌کند. این در حالی است که هیوندایی IX35 تغییر قیمتی نداشته و هم‌اکنون ۱۳۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دیگر مدل هیوندایی به نام i30 نیز که تغییر قیمتی را نداشته، ۱۰۱ میلیون تومان به فروش می‌رود. هیوندایی سانتافه هم هم‌اکنون ۱۷۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که نشان از افت یک میلیون تومانی آن دارد. در بین محصولات کیا نیز اسپورتیج بدون تغییر قیمت، ۱۴۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. کیا اپتیما هم ۱۳۳ میلیون تومان قیمت دارد و تغییری در آن به چشم نمی‌آید. از بازار سراتو هم خبر می‌رسد که این خودرو قیمتی برابر با ۱۱۲ میلیون تومان دارد و این یعنی قیمت آن تغییری نداشته است.

در بین محصولات تویوتا هم مدل کرولا ۱۲۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و یاریس‌هاچ بک نیز ۸۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد و این یعنی یک میلیون تومان ارزانی را تجربه کرده است.

اما در بین خودروهای داخلی، هم‌اکنون تندر ایران خودرو با توجه به تثبیت قیمتی که داشته، ۳۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، اما تندر پارس خودرو قیمتی برابر با ۳۷ میلیون تومان دارد. تندر مدل E1 هم ۳۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که تغییری نداشته است.

از بازار مگان نیز خبر می‌رسد این خودرو هم‌اکنون در همان قیمت ۸۹ میلیون تومان به فروش می‌رود که این موضوع از ثبات آن حکایت می‌کند. نمایشگاهداران خودرو پایتخت، اما در مورد تیبا نیز می‌گویند که این خودرو با تغییر قیمتی روبه رو نبوده و در حال حاضر، ۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد. سوزوکی گرندویتارا نیز هم‌اکنون ۱۳۰‌میلیون تومان به فروش می‌رسد که نشان‌دهنده تثبیت قیمت آن است. از بازار پژو ۲۰۶ نیز خبر می‌رسد که این محصول در تیپ۲، ۳۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. در بین دیگر پژویی‌های ایران خودرو مدل تیپ۵ این محصول هم در حال حاضر ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. مدل صندوقدار و اتومات ۲۰۶؛ یعنی V9 هم با قیمتی برابر با ۴۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد که نشان از تثبیت قیمت آن دارد.

همچنین V8 نیز به عنوان مدل صندوقدار، اما دنده معمولی ۲۰۶، از قیمتی برابر با ۳۷ میلیون تومان برخوردار است. V20 نیز در حال حاضر ۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود. در بین دیگر مدل‌های پژو، هم‌اکنون پژو ۴۰۵ با قیمتی برابر با ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و سمند مدل LX هم ۲۷ میلیون و ۵۰۰‌هزار تومان قیمت دارد. همچنین پژو پارس نیز در حال حاضر ۳۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد که این موضوع از افت ۸۰۰ هزار تومانی قیمت پارس حکایت دارد. این مدل از پارس به سیستم آلایندگی یورو۴ مجهز است.

همچنین خبر می‌رسد رانا با توجه به عقبگرد ۳۰۰ هزار تومانی‌اش، ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. در بین مدل‌های پراید نیز هم‌اکنون مدل ۱۱۱ قیمتی برابر با ۱۹ میلیون تومان دارد و مدل ۱۳۱ نیز ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۲ هم بدون تغییر قیمت خاصی، در حال حاضر ۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2024 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی