ترخیص خودرو به زودی در منطقه آزاد ارس انجام خواهد گرفت

خودرومدیر عامل منطقه آزاد ارس گفت: ترخیص خودرو به زودی در منطقه آزاد ارس صورت می گیرد که این کار باعث خواهد شد تا در آمد بیشتری عاید منطقه شود.

به گزارش خبرنگار مهر،محسن عرب باغی شامگاه روز یکشنبه درگفت و گو با خبرنگاران گفت:سرمایه گذاری صورت گرفته در منطقه آزاد ارس ۱۰۰ میلیون دلار است که این رقم چندان زیاد نیست و باید با ایجاد تسهیلات و زمینه سازی لازم افزایش یابد.

مدیر عامل منطقه آزاد ارس در خصوص جذب سرملیه گذاران خارجی افزود:سرمایه گذارانی از کشورهای ترکیه، گرجستان، روسیه، جمهوری آذربایجان، ایتالیا و فرانسه برای سرمایه گذاری در منطقه سرمایه گذاری کرده و یا اظهار تمایل کرده اند.

ایجاد ۱۰۰ هزار واحد صنفی در منطقه آزاد ارس

وی در خصوص ایجاد واحدهای صنفی در منطقه آزاد ارس گفت:ما به سرمایه گذاران در خصوص ایجاد واحدهای صنفی و فروشگاهها توضیحات لازم را می دهیم و به آنها سرمایه گذاری در بخش های دیگر را توصیه می کنیم,ولی با ایجاد مراکز خرید که اجناس با کیفیت و برند خوب را در منطقه با قیمت رقابتی بفروشند می توان از این ظرفیت بالقوه منطقه آزاد به خوبی بهره گرفت.

عرب باغی افزود:توسعه پایدار و همه جانبه لازمه پیشرفت منطقه است و ماباید برنامه ریزی لازم در خصوص رشد متوازن در همه جنبه ها را در راس امور خود قرار دهیم.

۶۵ واحد صنعتی و تولیدی فعال در منطقه آزاد ارس

عرب باغی با برشمردن  اولویت سرمایه گذاران در بخش تولید و صنعت گفت: صنعتی که بتواند ارز آوری داشته باشد ،تکنولوژی و برند وارد کشور کند و بتواند در رفع معضل بیکاری تاثیر بگذارد از اولویت های ما در بخش می باشد.

مدیر عامل منطقه آزاد ارس همچنین با اعلام اینکه هم اکنون ۶۵ واحد تولیدی و صنعتی در حال ارایه محصولات خود هستند  که ما امیدواریم با فعال شدن  ۱۴۸ واحد دیگر که در دست احداث است،میزان سود دهی و رغبت به سرمایه گذاری در منطقه افزایش یابد.

وی تصریح کرد:میزان سرمایه گذاری صورت گرفته دراین منطقه از بدو شروع به کار منطقه آزاد تاکنون را هفت هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال است و لزوم سرمایه گذاری در بخش گردشگری و صنایع دارویی در منطقه به شدت احساس می شود.

فرودگاه جزء نیازهای اصلی و اولویت دار منطقه آزاد نیست

مدیر عامل منطقه آزاد ارس در خصوص وضعیت راه های مواصلاتی این منطقه و نقش آن در جذب سرمایه گذار به منطقه اظهارکرد: در این زمینه مذاکراتی با مسوولان وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته و قول های مساعدی را دریافت کرده ایم، ضمن اینکه با مساعد شدن شرایط آب و هوایی منطقه عملیات اجرایی راه های مواصلاتی توسط این منطقه برای تکمیل پیگیری می شود.

عرب باغی افزود:مطالعاتی در خصوص بالابردن سرعت قطار و تردد تعداد آن در منطقه با مسئولین راه آهن جمهوری اسلامی ایران در جریان است و قولهای مساعدی در خصوص افزایش میزان تردد از مسئولین رجاء گرفته ایم.

وی تصریح کرد:به علت نزدیکی فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز به منطقه آزاد ارس و باتوجه به بالا بودن هزینه ایجاد فرودگاه از اولویت های بعدی در این منطقه به شمار می رود.

از ایجاد بیمارستان بین المللی  و خوابگاه دانشجویی در ارس حمایت می کنیم

مدیر عامل منطقه آزاد ارس گفت:با توجه به همسایگی این منطقه با سه کشور ارمنستان ،آذربایجان و نخجوان و با توجه به نیاز اهالی منطقه و همسایگان به بحث درمان  ازسرمایه گذاران خصوصی دراین زمینه حمایت می کنیم و بی صبرانه منتظر سرمایه گذاران در بخش دارو و درمان می باشیم.

عرب باغی افزود:با توجه به فعالیت شش مرکز آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی ، پیام نور، پردیس دانشگاه تهران، پردیس دانشگاه تبریز، پردیس دانشگاه علوم پزشکی و جهاد دانشگاهی با بیش از ۱۲هزار دانشجو در منطقه از سرمایه گذارانی که علاقمند به ایجاد خوابگاه های  دانشجویی در این منطقه باشند با در اختیار گذاشتن امکانات مورد نیاز حمایت  می کنیم چون دانشجویان الان مجبورند برای اجاره و اسکان خانه دانشجویی به هادیشهر بروند که مسافت بین جلفا تا این شهر مشکلاتی را برای دانشجویان بوجود می آورد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی