افزایش قیمت خودروهای لوکس در بازار

افزایش قیمت خودروهای لوکس در بازار

خودرو های لوکسقیمت خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی به طور میانگین ۱۰ درصد افزایش یافته‌ است.

در اواسط کار دولت دهم با هدف صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا، واردات خودروهای با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی ممنوع شد.با این حال در آن زمان مجوزهای موردی به برخی افراد از جمله ورزشکاران برای واردات این خودروها اعطا شد که با استفاده از همین مجوزها تعداد زیادی خودروی خارجی با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی وارد کشور شدند.

البته با آغاز به کار دولت یازدهم، انتقادها به واردات خودروهای لوکس و گران قیمت خارجی افزایش یافت و به دنبال آن حدود یک ماه پیش، هیات دولت در مصوبه‌ای هر گونه واردات خودروهای خارجی با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی را ممنوع کرد.

علاوه بر ممنوعیت واردات، دولت اعلام کرد که حتی خودروهای با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی که وارد گمرکات کشور شده‌اند نیز حق ترخیص را نداشته و به عنوان کالای مرجوعی محسوب شده و باید به خارج از کشور مرجوع شوند.

همین اقدام افزایش قیمت به طور میانگین ۱۰ درصدی خودروهای با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی در حدود یک ماه اخیر را به دنبال داشته است.

به گفته فعالان بازار خودرو قیمت خودروی لندکروز از ۴۸۰ میلیون تومان در حدود یک ماه گذشته با افزایش ۷۰ میلیون تومانی به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

قیمت لکسوس نیز با رشد ۳۰ میلیون تومانی از ۴۹۰ میلیون تومان به ۵۲۰ میلیون تومان رسیده است.

تویوتا اوریون نیز رشد قیمت ۱۵ میلیون تومانی را تجربه کرده و قیمت آن از ۲۰۲ میلیون تومان در یک ماه گذشته به ۲۱۷ میلیون تومان افزایش یافته است.

همچنین قیمت هیوندای جنسیس نیز با رشد ۲۰ میلیون تومانی از ۲۳۰ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

در این میان فعالان بازار خودرو از افزایش تخلفات در بازار خودروهای لوکس و گران قیمت نیز خبر می‌دهند.

به گونه‌ای که به گفته آن‌ها، برخی از فروشندگان خودروهای کار کرده با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی را دستکاری کرده و به عنوان خودروی صفر کیلومتر به خریداران می‌فروشند.

به دنبال ممنوعیت واردات، تعداد خودروهای صفر کیلومتر با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی موجود در بازار نیز به شدت کاهش یافته است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 میهن نرخ. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی